Данък върху разходите в случаите, свързани с разходи за сключени месечни застраховки „Живот”
Николета Димитрова
Въпрос: Как се определя данъкът върху разходите за календарния месец в случаите, свързани с разходи за сключени месечни застраховки „Живот”?
Отговор:
На основание чл. 213, ал. 2 от ЗКПО данъчната основа за определяне на данъка върху разходите за календарния месец по чл. 204, т. 2, буква "а" от закона е превишението на тези разходи над 60 лв. месечно за всяко наето лице. Когато данъчно задължените лица имат подлежащи на принудително изпълнение публични задължения към момента на начисляване на разходите, тогава данъчната основа за определяне на данъка върху разходите е целият размер на начислените разходи за календарния месец – чл. 213, ал. 3 от закона.
Оценете отговора на експерта
(1 звезда - незадоволителен; 5 звезди - отличен)
Оценка:
(1 звезда - незадоволителен; 5 звезди - отличен)
Оценка:
Съдържанието, дизайнът и публикуваните статии в portalschetovodstvo.bg подлежат на РС Издателство и Бизнес Консултации и са защитени по смисъла на закона за авторското право и сродните му права. Копирането и разпространението на съдържанието е забранено! Общи условия
Подобни статии
06Февр2023
Признаване на битови разходи за наети от Индия лица
от проф. д-р Любка Ценова
на 06 Февр 2023
26Ян2023
Прилагане на чл. 209, ал. 1, т.2 от ЗКПО при неплатени задължения по ревизионен акт
от проф. д-р Любка Ценова
на 26 Ян 2023
17Ян2023
Данък при източника при обучение, проведено от служител на австралийско дружество
от Елена Илиева
на 17 Ян 2023
26Септ2022
Необлагаемост на ваучери за храна за предходни периоди
от Елена Илиева
на 26 Септ 2022
09Септ2022
Преотстъпване на корпоративен данък за земеделски производител при закупуване на нова техника
от Елена Илиева
на 09 Септ 2022