Стартира схемата за подобряване условията на труд в предприятията
Отговор, предоставен отPortalTRZnormativi.bg
„През следващата седмица стартира схема по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020 за подобряване условията на труд в предприятията. Общата стойност на средствата по нея е 80 млн. лева“, съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова на Икономически форум 2016 „Предизвикателствата пред икономиката на България“.
По схема „Добри и безопасни условия на труд“ имат възможност да кандидатстват микро, малки, средни и големи фирми.
„Изискване за съфинансиране има само за големите предприятия в размер на 20 % от сумата на проекта“, посочи заместник-министър Русинова. „За всички останали предприятия осигуряваме 100% безвъзмездна помощ“, подчерта тя.
Фирмите могат да подават своите проектни предложения, свързани с осигуряване и подобряване на условията на труд, за осигуряване на транспорт на наетите и за социални иновации. Стойността на финансирането по проектите може да бъде от 50 000 до 400 000 лева.
„Считаме, че към тази схема ще има интерес от страна на работодателите“, коментира заместник-министър Русинова.
Очаква се подкрепените предприятия да са най-малко 400, а включените в мерките заети лица - 8000.
източник: mlsp.government.bg
Подобни статии
23Февр2021
Регламентират трудовата злополука при работа у дома
от PortalTRZnormativi.bg
23 Февр 2021
18Май2020
Инспекция по труда припомня на работодателите, че трябва да допълнят оценката на риска във връзка с епидемологичната обстановка
от PortalTRZnormativi.bg
18 Май 2020
16Март2020
Информация за работодателите, които ползват преференции за наемане на безработни, във връзка с коронавируса
от PortalTRZnormativi.bg
16 Март 2020
15Март2020
Работодателите със задължение да допълнят оценката на риска във връзка с епидемиологичната обстановка
от PortalTRZnormativi.bg
15 Март 2020
11Дек2019
Работодатели с проект за квалифициране на служители
от PortalTRZnormativi.bg
11 Дек 2019