...или използвайте търсачката Разширено търсене

По Шанс за работа 2016 ще стажуват 740 безработни

PortalTRZnormativi.bg Отговор, предоставен от
PortalTRZnormativi.bg
28 Апр 2016 favorite
С промяна в Националния план за действие по заетостта през 2016 г. се променят условията за стажуване по проект „Шанс за работа 2016“.
 
По проекта е предвидено стажуването на 740 незаети лица, като по регламента към момента половината от тях следва да бъдат включени в частично субсидирана заетост, а другата половина – в несубсидирана заетост.

С измененията се предвижда 185 лица да се включат в пълна субсидирана заетост, а останалите да бъдат несубсидирани. Така ще се преодолеят трудностите на някои от работодателите-партньори по проекта да съфинансират разходите за стажуване, защото са медицински и социални заведения на държавна или общинска издръжка и финансовите им възможности са ограничени.
 
Другите параметри на проекта не подлежат на промяна. Броят на безработните, включени в обучение, е 1850, като се осигурява стажуване на 40 на сто от успешно преминалите обучение по професионална квалификация. Средствата от държавния бюджет за финансиране на проекта  са в размер на 2 384 650 лв.

източник: economic.bg
x