...или използвайте търсачката Разширено търсене

Добавката за клас прослужено време не е ефектива заради честата смяна на работа

PortalTRZnormativi.bg Отговор, предоставен от
PortalTRZnormativi.bg
24 Юли 2017 favorite
„Реалностите на трудовия пазар се промениха, динамиката е много по-голяма. Много честа е смяната на работодателите от страна на работещите”, посочи Бисер Петков, министър на труда и социалната политика. 

По отношение на полемиката за клас прослужено време той коментира, че този въпрос никога не е бил в дневния ред на правителството. Той прибави, че този въпрос нееднократно е поставян от работодатели и синдикати, но към момента не е постигнато съгласие.

Петков заяви, че по-рано добавката е имала връзка с продължителна работа на 1 служител при 1 работодател, а понастоящем смяната на работодатели е честа практика. На въпрос дали обмисля някакво изменение в добавката, социалният министър отговори, че ако този диалог се води в правилния формат – Националният съвет за тристранно сътрудничество, има възможност да се открие приемливо решение за различните страни.

източник: economic.bg
x