Нови условия за разрешение на лицата за осъществяване на дейност като оператори на ваучери
Павел Йончев
Въпрос: Какви са измененията по ЗКПО във връзка с разрешението за осъществяване на дейност на лицата като оператори на ваучери?
Отговор:
Разрешението се издава от министъра на финансите въз основа на конкурс и се отнема, когато операторът в текста от „не е осъществявал дейност през предходните две години, за които е участвал в разпределението на номиналната стойност на ваучерите”
се изменя на „не е осъществявал дейност през предходните две години, от които за годината преди предходната е получил първа индивидуална квота" - чл. 209, ал. 3, т. 3 от ЗКПО.
Оценете отговора на експерта
(1 звезда - незадоволителен; 5 звезди - отличен)
Оценка:
(1 звезда - незадоволителен; 5 звезди - отличен)
Оценка:
Съдържанието, дизайнът и публикуваните статии в portalschetovodstvo.bg подлежат на РС Издателство и Бизнес Консултации и са защитени по смисъла на закона за авторското право и сродните му права. Копирането и разпространението на съдържанието е забранено! Общи условия
Подобни статии
09Март2023
Признаване на разходи за ремонт и горива на нает автомобил
от Алиция Профирова
на 09 Март 2023
28Февр2023
Придобиване на апартамети от собственик и управител на фирмата, която ги притежава
от Христо Досев
на 28 Февр 2023
02Март2023
Упражняване на право на приспадане на загуба през първата година след реализирането ѝ
от проф. д-р Любка Ценова
на 02 Март 2023
13Февр2023
Счетоводно отчитане на временна финансова помощ от собственик при закриване на дружество
от Елена Илиева
на 13 Февр 2023
10Февр2023
Приспадане на данъчна загуба при вливане на една кооперация в друга
от Трендафил Василев
на 10 Февр 2023