Декларациите за дължими данъци за второто 3-месечие на 2017 г. се подават до края на месец юли
Отговор, предоставен отPortalSchetovodstvo.bg
Фирмите или СОЛ, плащащи на физически лица (ФЛ) доходи извън тези по трудови правоотношения и задължени да правят удръжки на данък, следва да подадат декларация за дължимите данъци до края на месец юли.
Декларацията (по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и по чл. 201, ал. 1 от ЗКПО - обр. 4001) се подава в същите срокове, в които се внасят и дължимите данъци. Авансовият данък за доходите, получени от наем, от друга стопанска дейност и за парични доходи от други източници, удържан за доходи, които са платени през 2-то 3-месечие на тази година, се декларира до 31 юли.
Декларацията се подава също и от ФЛ, в случай че фирмата или СОЛ, явяващи се платец на дохода, нямат задължение да удържат и съответно внасят данък. Дължимите данъци се декларират в НАП до края на месеца, който следва 3-месечието, когато е придобит доходът, като за доходи, придобити от наем, или от друга стопанска дейност, придобити от ФЛ през 2-то 3-месечие на годината, срокът е 31 юли.
Декларацията по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и по чл. 201, ал. 1 от ЗКПО се подава и по отношение на окончателните данъци, които са удържани върху доходите на чуждестранни ФЛ (като тези върху възнагражденията, получени за услуги, неустойки, обезщетения, стипендии за обучение у нас, доходи от лихви и др.), а също и за окончателните данъци върху доходите от дивиденти и др., дължими от страна на местни и чуждестранни ФЛ. Този формуляр се подава и за данъци при източника по ЗКПО, сред които данъци върху дивидентите и ликвидационните дялове в полза на чужди предприятия и местни дружества, неявяващи се търговци, вкл. и общините.
Декларация образец 4001 можете да изтеглите тук >>>
източник: nap.bg
Декларация образец 4001 можете да изтеглите тук >>>
източник: nap.bg
Подобни статии
11Ноем2022
До 15 ноември се коригират декларирани авансови вноски за корпоративен данък
от PortalSchetovodstvo.bg
11 Ноем 2022
24Ян2022
Предприятията подават декларация за дължими данъци за IV-то 3-месечие на 2021 г., в случай че са удържали авансов данък
от PortalSchetovodstvo.bg
24 Ян 2022
18Окт2021
До 01-ви ноември се подават декларации за дължими данъци за III-тото тримесечие
от PortalSchetovodstvo.bg
18 Окт 2021
30Окт2019
Изтича срокът за подаване на декларациите за дължими данъци за 3-то тримесечие на 2019 г.
от PortalSchetovodstvo.bg
30 Окт 2019
30Окт2018
Изтича срокът за подаване на декларации за дължими данъци за третото 3-месечие на 2018 г.
от PortalSchetovodstvo.bg
30 Окт 2018
13Март2018
Корпоративните декларации с подаване само онлайн
от PortalSchetovodstvo.bg
13 Март 2018